Kurumsal

Hakkımızda

Bizi tanıyın

Mersin Yat Limanı “Devlet Yatırım Programı” çerçevesinde Genel Bütçeden kaynak ayrılmadan 3996 Sayılı Kanun hükümlerine göre “Yap-İşlet-Devret” modeli ile ihale edilmiş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde tamamlanmıştır. 2634 Sayılı Turizm Teşvik Kanunu ve Deniz Turizmi Yönetmeliği hükümlerine göre hizmet veren bir Turizm Tesisidir.

Mersin Yat Limanı İşletmeleri A.Ş. faaliyetine 2011 yılından itibaren Mersin Marina olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Mersin Marina 500 deniz bağlama kapasitesi, 500 karada park kapasitesi ve yaşam merkezi ile ülkemizin Doğu Akdeniz bölgesindeki en büyük marinasıdır. Şehir içi marinası anlayışı ile tasarlanmıştır. Mersin Marina ilimize ve bölgeye yeni bir yaşam kalitesi getirmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 5 çıpalı marina olarak değerlendirilen Mersin Marina işletmemiz:

Deniz Turizmi Tesisleri Turizm İşletme Belgesi

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Mavi Bayrak Ödülü

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Tesisi İşletme İzin Belgesi

T.C. Mersin Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Belgesi

T.C. Mersin Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre İzin ve Lisans Belgesi

bulunmaktadır.

Vizyonumuz

Sİzİn Eşsİz dünyanız

İşletmenin hizmet kalitesini sürdürülebilir yaklaşımı benimsenerek işgücünün arttırılması, kurumsallaşma ve bölgesel gelişmede öncü, ulusal ve uluslararası bir marka haline getirilmesi olarak tanımlanmıştır.

Misyonumuz

Her Zaman Daha İlerİye !

Mersin Marina İşletmesi olarak misyonumuz: Sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla, sektörde yeni standartlar ve stratejiler belirleyerek tüm paydaşlarımız için değer yaratmak temel felsefemizdir.

Marinamız

Sınırsız Hizmet Anlayışı

Hizmet anlayışımız doğrultusunda: Genel enformasyon ve navigasyon bilgileri, şehir içi marinası olmasından dolayı ulaşım kolaylığı, ulusal ve uluslararası havaalanına yakınlığı, alışveriş ve sosyal aktiviteler, süpermarket, marka mağazalar, restoran, kafe ve barlar, otopark imkanı, çocuk eğlence alanı, spor, fitness & spa, yüzme havuzu imkanı, deniz malzemeleri mağazası bulunur.

Ayrıcalıklı Dünyamız

Senİn İçİn her şey!

7/24 güvenlik ve kapalı devre güvenlik sistemi ile izleme, teknelere güvenli giriş sistemi, palamar hizmeti.

Dalgıç hizmetleri, teknelerin emniyetli bağlanması, , su ve elektrik imkanı, sıcak duş ve tuvalet, engelli bireylere olanaklar, bulaşık ve çamaşır yıkama imkanı.

160 Ton kapasiteli TravelLift ile denizden çekme-atma hizmeti, karada park imkanı, tekne çekek rampası, teknik servis işletmecileri tarafından bakım-onarım imkanı.

Atık geri dönüşüm hizmeti, sintine suyu ve atık yağ toplama hizmeti, akaryakıt hizmeti, helikopter pisti hizmetleri sunulmaktadır.

İlk Adım

Denİz bİzİmle başlar !

İşletmemizin Yelken ve Yat Spor Kulübü denizcilik ve yelken eğitimleri ile geleceğin denizcilerini yetiştirmektedir. Tekne Yarışları ve regatalar ile denizcilerimizi bir araya getirmek ana misyonlarımızdan birisidir.

Doğu Akdeniz’in ilk yat yarışını düzenleyen marina olma unvanını bulundurmaktadır.

Tarİhçe

"Yelkenler Fora"

Mersin’in denizle buluştuğu noktada, “Şehir Marinası ve Sosyal Yaşam Alanı” anlayışı ile tasarlanmış olan Mersin Marina, 2011 yılından itibaren hizmet vermektedir. Deniz turizminde 20. yüzyılın ikinci yarısında, gelişmiş kıyı ülkelerinde ve özellikle Akdeniz’de atılım yapılmıştır. Konu bölgede oluşan insan ve yat sirkülasyonu sayesinde deniz turizmine yönelmiş bir toplumun gelişmesi sağlanmıştır. Çağımızdaki ekonomik ve sosyal gelişmeler, gittikçe artan kitlelerin seyahat yapabilme imkanını sağlarken iş zamanlarının kısaltılması, tatillerin uzatılması, diğer taraftan refah düzeyinin artması ve yatçılığa olan ilginin çoğalması ile marinamızın çevresine hizmet veren, yaşam alanı içeren bir bölgenin doğmasına marina işletmemiz sebep olmuştur.

Tarihi ve stratejik bir Akdeniz liman yerleşimi içinde yer alan Mersin Marina işletmemiz denizde 500 bağlama, karada 500 park kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Belgeler

Rezervasyon