Sana Özel Kapsamlı Hizmetler Burada
N
E
S
W

Sınır Ötesi

Yat Park

Doğu Akdeniz'in Türkiye sınırlarındaki en büyük marinası Mersin Marina'da mevcut yat bağlama kapasitesi yat sahiplerinin arzını karşılayabilecek güce sahiptir. Yat turizminde gelişimin önündeki en önemli sınırlayıcı etken liman kapasiteleridir. Gelişme ancak liman kapasitelerinin yat artışını takip eden ölçüde arttırılması ile mümkün olabilecektir. Makro ve mikro verilerden yola çıkılarak hesaplanan yat sayıları ile bağlama kapasitesi arasındaki farkın en önemli nedeni Türkiye genelindeki artışın bölgeler bazındaki artıştan daha yüksek olmasıdır. Bu hususta 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi bulunan Mersin Marina hizmet ağı ile önemli ölçüde ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Mersin Marina misafirlerine kaliteli ve güvenli hizmet verebilmek için 24 saat gemici hizmeti ile bütün farklı ağırlıklarda ve boyutlardaki yatların bağlanması güvenli bir şekilde yapılmaktadır.
Yakıt Dolumu; Mersin Marina deniz trafiğinin yoğun olduğu, Mersin'in en işlek alanında bulunan konumuyla yakıt dolum hizmeti sayesinde yat sahiplerine kesintisiz ve süratli hizmet vermektedir. Geniş kapasite ve kesintisiz hizmet ile Doğu Akdeniz’de önemli bir yat yakıtı dolumu marinasıdır.
Atık Alım İstasyonu; Gemilerden Atık Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliği uyarınca kullanılan sistemlerde yaşanan sorunların giderilmesi, sistemlerin iyileştirilmesi ve bürokrasinin azaltılması amacıyla, Gemi Atık Takip Sistemi (GATS) ve Mavi Kart Sistemi (MKS) uygulamaları tek bir çatı altında birleştirilerek Denizcilik Atıkları Uygulaması (DAU) olarak geliştirilmiştir. Mersin Marina başvuru iletilmesi halinde atık su tesisi hizmetiyle gemi/yat ve aynı zamanda Akdeniz'in temiz tutulması hususunda titizlikle çalışmaktadır.

Bakım & Onarım

Mersin Marina, teknik servis hizmeti veren uzman kadrolu işletmeleri ile her türlü teknenin bakım-onarımını yapabilecek kapasitededir. Tekne inceleme ve sorun tespitinin yapılması, motor bakım-onarım revizyonu, mekanik, elektronik, ahşap tekne bakım onarım ve marangoz işleri, güverte teak kaplama, kışlık bakım gibi misafirlerinin tüm ihtiyaçlarını kaliteli ve güvenli şekilde sağlamaktadır.

Çekek Hizmetleri

160 tona kadar ağırlık Kapasİtelİ

Mersin Marina, 160 ton kapasiteli travel lifti ve tecrübeli teknik ekibi ile hizmet veren tekne bakım onarım birimiyle yat sahiplerine karada da güvenilir ve kaliteli hizmet sağlamaktadır. Genel bakım hizmetlerinden büyük refitlere kadar uzanan kapsamlı ve profesyonel hizmet sunan çekek alanı, fiberglas tamiri ve marangozluk işleri gibi her türlü yat bakım ve onarım hizmetini vermektedir.

Dalgıç Hizmeti

Deniz altında nefes aldıran hizmet

Mersin Marina 7/24 dalış hizmeti sağlamaktadır. Olumsuz koşullarda, beklenmedik durumlarda hızlı çözüm için dalgıç hizmeti uygulanmaktadır. Marina işletmemizde dalış hizmetleri, liman hizmetleri birim personeli tarafından sağlanmaktadır.

Heliport Hizmeti

Havadan ulaşım

Mersin Marina’da özel kullanımlarınız için helikopter pistimiz bulunmaktadır!

Mersİn Marİna
Yelken Kulübü

Denİzde İlk Adımınız Bİzİmle

Rezervasyon